.
Blog
Poniżej znajdziecie relacje z naszych koncertów. Ich charakter jest LUŹNY, powtarzam LUŹNY, nie chcielibyśmy nikogo urazić naszymi opowieściami.(kondi)

SPIS TREŚCI-PREV/INDEX/NEXT-

2013.09.27

Maków Podhalański

Rockowa WirówkaTEEN SPIRITS

KATASTROFA
https://www.facebook.com/pages/Katastrofa/167446853402891

EIGHT BALL
https://www.facebook.com/eightballpl


Okej.. Jedziemy z drugą relacją. Tym razem przyszło nam zagrać w Makowie Podhalańskim w Domu Kultury. Takie miejsca są specyficzne. Czas tam stoi w miejscu. Wiecie wystrój sali w klimatach "era gierka":) Jakieś zwisające firany krwistoczerwone niczym kurwi pazur:) Kiedyś jak tam byłem na którejś tam edycji Rockowej Wirówki to z sufity zwisała wiązanka kwiatków. Chyba to były róże ale nie jestem pewien bo bukieciarzem ani florystą nie jestem:) Dobrze że nie były to biało czerwone goździki:) Oto dowód. Zwróćcie uwagę na pierwsze sekundy i sufit . Kurwa trzeba mieć fantazję, ułańską fantazje...
Teraz słów kilka o organizatorze bo warto chłopa pochwalić za to co robi. Najważniejsze w działaniu Pawła jet to, że się mu CHCE po prostu CHCE się mu działać i organizować te wszystkie Rockowe Wirówki. Choć nie ma lekko bo musi liczyć się z urzędasami. Brawo dla koleżki!!! Aż mnie naszła taka refleksja na temat naszej Pani Basi z Domu Kultury w Whentown, która jest znużoną kobitką lubiącą pierdzieć w stołek i liczyć dni do emeryturki. Raz na jakiś czas lubi zorganizować dzieciakom zabawę w podchody albo jakieś inne "szalone" ognisko. Pani Barbara ma też inne asy w rękawie np. organizuje zabawy taneczne. Sztukę tą opanowała do perfekcji. Na pewno nasza dzielna aktywistka gości tłumy na takich spędach , bo albo ona albo jej pomocniczka opanowały pakiet Office na tyle, że robią "wykurwiste" plakaty w formacie A4 na których informują młodzież, że na imprezie będzie barek w którym będzie można kupić napoje gazowane, ciasteczka, paluszki oraz że będą inne atrakcje jak loteria fantowa:) Informację na plakacie kończy dumny, wytłuszczony napis "...A KONIEC NADEJDZIE SAM" tej potańcówki oczywiście:) Wiem co pisze bo mamy taki plakat na pamiątkę i jak go oglądam raz na jakiś czas to jednocześnie krew mnie zalewa a z oczu ciekną łzy, ze śmiechu oczywiście:) Dobre plakaciwo nie ma co...:)
W ogóle to muszę jeszcze nadmienić, że nasza nazwa nie widnieje na plakacie z tego koncertu. Na prośbę organizatora wystąpiliśmy jako niespodzianka:). Wiadomo, nazwa na pewno nie spodobała by się urzędasom i mogły by być problemy, wiemy o tym bo już to przerabialiśmy. Ktoś może pomyśleć, że to jawne dawanie dupy i że nie przystoi to kapeli punkowej...Jebać to!!!... Trzeba działać, inspirować młodych i wspierać miejsca gdzie ktoś ma chęci aby kruszyć stare układy...tyle w temacie.
Dobra teraz o muzyce. Na temat pierwszej kapeli Teen Spirits nie napisze nic bo ich w ogóle nie widziałem. Macie możliwość ich obadać na linku który zamieściłem na początku tekstu. Ten materiał przedstawia ich występ na wcześniejszej edycji Rockowej Wirówki. Pierwszą kapelą którą widziałem była oświęcimska Katastrofa. Czwórka młodych punków tnie prostego punk rocka, osadzonego w polskiej tradycji. Nagłośnienie trochę szwankowało podczas ich występu ale to nie ostatni raz na tym koncercie, niestety :( Ogólnie całkiem spoko im to wychodziło. Trzymam kciuki za progres bo każdej kapeli jest potrzebny. Ostatnim zespołem był Eight Ball z Brzeszcz. Też punk rock, jak dla mnie z gatunku tych lżejszych. Ich charakterystyka wygląda tak, że jadą(Fiestą) na dwa mieszane wokale, tą samą autostradą po której mknie(Mustangiem) De Łindows z tą różnicą jeszcze, że nie zabrali na pokład dęciaków bo jak twierdzą nigdy o tym nie myśleli:) W zamian za to wokalistka podkreśla swą obecność grą na skrzypcach . Szkoda że koleś od nagłośnienia dał o sobie znać:) i dziewczyna musiała zrezygnować z gry na smyczkach bo sprzęgało to wszystko a kolo z wąsem nie potrafił tego ogarnąć za bardzo. Trudno się mówi i gra się dalej i z tego założenia powinni wyjść bo potencjał to oni jak i Katastrofa na pewno mają. Szczerze to nie spodziewałem się dwóch kapel punk rockowych na tym spędzie.

kondi