.
Blog
Poniżej znajdziecie relacje z naszych koncertów. Ich charakter jest LUŹNY, powtarzam LUŹNY, nie chcielibyśmy nikogo urazić naszymi opowieściami.(kondi)

SPIS TREŚCI-PREV/INDEX/NEXT-

2012.10.06

Warszawa

Punkt & Radio LuxemburgDEZERTER
http://www.dezerter.art.pl/

BIAŁA GORĄCZKA
http://bialagoraczka.cba.pl/

HARD TO BREATHE
http://www.hardtobreathe.pl/

RANA KŁUTA
https://www.facebook.com/ranakluta

WOUNDED KNEE
http://woundedkneepl.bandcamp.com/


Po kilku niewykorzystanych opcjach grania w Warszawie wreszcie udało się nam do niej do dojechać i zagrać. Było to już dość dawno temu bo jakieś dwa miesiące:) Teraz mamy zimny grudzień, sączę zieloną herbatkę i na ile mi pamięć pozwoli to coś niecoś opisze..:)
Pogoda była rewelacyjna. Ciepła, słoneczna jesień. Trasa minęła nam bez przygód. Co prawda dojechaliśmy już w trakcie trwania koncertu i przegapiliśmy występ dwóch pierwszych kapel. Wounded Knee i Hard To Breathe. Obu wymienionych zespołów nigdy nie słyszałem ani nie widziałem na żywo. Szczególnie miałem smaki na ten pierwszy a to za sprawą ich nazwy.
Wounded Knee to potok w Dakocie południowej nad którym doszło do masakry rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej z plemienia Lakotów przez 7 pułku kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych. W 1890r. W rzezi tej zginęło jak podaje Wikipedia 153 Lakotów w tym kobiety i dzieci. Zastanawia mnie co skłoniło chłopaków do takiej a nie innej nazwy, która od razu mi się spodobała bo trochę się tematyką Indian Ameryki Północnej interesuję i wiem o co chodzi. Będzie okazja będę musiał zagadać.
Po dotarciu na miejsce mieliśmy raptem kilka wolnych minut, które wykorzystaliśmy na gadkę z organizatorami. Pokręciliśmy się też po klubie, który okazał się być całkiem fajnym miejscem na organizację gigów. Zresztą ekipa która robiła ten koncert to już niemali wyjadacze w tym temacie. Była to już ósma edycja Good Night White Pride. Ciekawostką jest też to, że dzień po, w tym samym klubie kolesie "robili" już klasykę amerykańskiego hardcora Negative Approach. Tempo niesamowite i godne pochwały:)
Wracając do warstwy muzycznej to dane mi było posłuchanie tylko trzech ostatnich kapel. Pierwsza z nich to warszawska Rana Kłuta. Kolesie ciosają tradycyjnego polskiego punk rocka a najbardziej to kochają chyba Siekierę:) Zresztą podejrzewam, że sama nazwa jest zaczerpnięta od wyżej wymienionych klasyków. Swoją twórczość opisują MĄDRZE, KONKRETNIE I BEZ PIERDOLENIA :) A leci to tak..."PUNKOWA RANA KŁUTA NIE UTOŻSAMIA SIĘ Z ŻADNYMI LEWICOWYMI ANI PRAWICOWYMI EKSTREMIZMAMI. JEST PO PROSTU ZABÓJCZYM ŻARTEM, SADO - MASOCHISTYCZNO - APOKALIPTYCZNYM TEATREM ABSURDU". Nic dodać nic ująć.
Po nich na deski sceny wgramoliła się Biała Gorączka. Tych gości przedstawiać nikomu nie trzeba. Podczas ich grania pod sceną zrobił się olbrzymi tłok, co jest zrozumiałe. Chłopaki zagrali kurewsko profesjonalnie. Inaczej nie umieją hehe:) Jako ostatni zagrał Dezerter. Moim zdaniem stare dziadki ciągle dają rade na żywo ale największą bronią Dezertera są teksty. Pomimo upływu lat, zmian politycznych i społecznych ciągle są aktualne.np Polska Złota Młodzież aż sobie go w całości pozwolę zacytować....(za pomocą odpowiednich skrótów klawiszowych hahaha:)

Łatwa muzyka i debilne słowa
Oto polska młodzież zwarta i gotowa
Listy przebojów, fascynacja kiczem
Oto polska młodzież, która jest niczym
Polska złota młodzież kłótliwa i słaba
Polska złota młodzież krzykliwa i głupawa
Bez sensu i celu, podziały i nienawiść
Komercja, moda, pieniądze i zawiść
Wódka, kurewki, dyskoteka, szkoła
Oto polska młodzież spokojna i wesoła
Brudna i śmierdząca albo czysta i schludna
Wielka żywa masa, tępa i obłudna
Myśląca bezpiecznie, bo tak wytresowana
Polska złota młodzież wykończy się sama

Kawałek z pierwszej płyty Underground Out of Poland. Tekst napisany zapewne w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych. Mamy prawie 2013r. Nic się w tej kwestii nie zmienia, a szkoda:)

Po koncertach wiadomo, integracja z ludźmi, kilka lufek w barze i droga powrotna, która zleciała szybko i sprawnie.